Nejlepší investice mého života 🦷

Nemám žádné top akcie, ani jsem nebyla u zrodu Amazonu. Mojí investicí byly zuby. A to zuby moje.

„Lidstvo má jen jedinou opravdu účinnou zbraň – je jí smích.“

Mark Twain

Moji rodiče bohužel neměli peníze na to, aby mi zaplatili v dětství rovnátka. A tak jsem se do toho musela pustit až v dospělosti. Paradoxem je, že moje zubařka MUDr. Byrne ordinuje v areálu České televize a já vždycky snila o tom, že budu něco moderovat nebo někde veřejně vystupovat.

Zároveň ale v 26 letech, kdy začínáte kariéru, není snadné nechat si nasadit dráty. Upřímně to pro mě rozhodně nebyla cesta.

A tak jsem prostě vzala úspory a šla do toho po hlavě. Vybrala jsem si neviditelná rovnátka od společnosti Invisalign. Všichni mi říkali, že si ty peníze mám raději uspořit. Že to nemám tak hrozné, i když jsem měla v jednom místě viditelnou mezírku. A všechny ty moderátorky, které jsem tak obdivovala, měly perfektní zuby… Za to nosit 22 hodin v puse neviditelná rovnátka prostě stálo.

Po bezplatné konzultaci, kde mi ukázali 3D sken mého chrupu, jsem byla v podstatě rozhodnutá, že do toho půjdu. Částka se dala zaplatit buď naráz, ve dvou splátkách nebo v měsíčních splátkách. Vím, že někdy kolem Velikonoc byly promoakce, kdy k tomu dávali také bělení zubů zdarma. Ale to nevím, jestli ještě platí.

Každopádně jsem po podpisu smlouvy čekala několik týdnů až se mi vytvoří tzv. dlahy. Jsou to taková neviditelná nasazovací rovnátka, která se nasadí na zuby a pomocí tzv. attachmentů tam drží. (žluté destičky na zubech na fotce výše). Tyto „samolepky“ na zubech ničemu nevadí, jen ze začátku mohou působit trochu bělejší než vaše zuby. Attachmenty tlačí zuby určitým směrem a zuby následkem toho rotují nebo se posouvají. Dlahy se mění za nové podlestylu léčby, ale já je měla větši 10-14 dní.

Rovnátka jako taková nejsou vidět, a pokud jsem o tom sama nezačala, skoro nikdo si jich nevšiml. Výhodou toho, že máte 22 hodin na zubech dlahy, je to, že tolik nejíte mimo hlavní jídla 🙂

Na fotkách mi rovnátka ani attachmenty vidět nebyly, ale přiznám se, že jsem si rovnátka většinou na třeba na výstupy v médiích sundala především kvůli výslovnosti. Zdálo se mi, že s nimi trochu hůře vyslovuji, ale nebylo to nijak extrémní.

Rovnátka také nebyla úplně fajn do vln na dovolené. Zůstávala mi pak v puse taková slaná chuť.

Společensky mě to nijak neomezovalo. Naopak se pak například na rodinných oslavách našli tací, kteří mě upozorňovali, abych si je šla zase nasadit. Největší srandu z toho měli moji prarodiče a nadšeně mi ukazovali svojí protézu, že jsme kámoši.

Prohlídky probíhaly na specializovaném pracovišti v Praze na Bohdalci, kde jsem se vždy setkala s dobrým zacházením. Vůbec to tam navíc nevypadá jako v nemocnici nebo u zubaře. Několikrát mi tam v čekárně nalili dokonce šampaňské.

Takže pokud jste ve fázi, kdy nevíte – doporučuji se objednat na bezplatnou konzultaci. Když jsem viděla model mých nových zubů, nemohla jsem to jen tak nechat 🙂

Výsledek zhodnoťte sami. Od té doby se na sebe také mnohem víc usmívám.

Stálo to za to!

Ten, jehož jméno nesmíme vyslovit

Peníze jsem samozřejmě řešila. V roce 2021, kdy jsem začínala s léčbou, jsem platila na ráz 89 000 Kč. Jednalo se o rovnátka na obě dvě čelisti a neomezený počet dlah, dokud nebudu spokojená.

Rozhodla jsem se pro tuto variantu, protože nemám ráda dluhy. Každopádně jsem si to dlouze promýšlela, četla jsem si recenze a taky jsem si musela sáhnout do svědomí, jestli mě to každodenní nandávaní a vyndávání rovnátek „bude bavit“. Respektive, jestli to nebudu flákat, protože pak ten efekt asi nebyl takový, jaký slibují. S tím ve finále nebyl žádný problém, protože ta investice je tak velká, že to prostě opravdu pečlivě dodržujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *