Namíchali jsme si vlastní vůni jako celebrity

Co těm chlapům stále kupovat za dárky… Můj se rád se voní, ale nechtěla jsem mu opět koupit novou voňavku. Chtěla jsem něco s nápadem.

PERFUMED PRAGUE je malý obchůdek na Starém městě v Praze. Jejich workshopy na tvorbu vlastní vůně vám zajistí zážitek na celý život. Spousta celebrit má svůj parfém a vy ho můžete mít také. Je to zábava, taková trochu hodina chemie.

Celý workshop trvá asi hodinku. Senseliérka, tedy paní, která s výrobou pomáhá a má na to trénovaný nos, se nejdřív ptá, jaké vůně máte rádi. Pak se projde po obchůdku a přinese několik stejně vypadajících flaštiček – to proto, abyste se rozhodovali opravdu jen podle nosu. Následně přichází rozdělování vůní ve flaštičkách na tři skupiny na voní, nevoní a skupinu možná.

Následně se začínají tvořit kombinace vůní z kategorie voní a možná. Až je receptura kompletní, pipetujete si pak dle instrukcí parfém do kádinky.

Pak už stačí jen vymyslet název parfému a váš signature produkt je na světě. 🙂

Paráda je, že si vaši recepturu v obchodě uloží do systému. Takže není problém třeba za půl roku přijít a koupit si svou vůni znova – tentokrát bez workshopu.

Přítel měl 50 ml vůni asi 7 měsíců, a to se voní téměř každý den. Voněla skvěle a vydržela. Obal byl minimalistický a velmi pěkný. Svůj parfém pojmenovat P.S. 6.

Dozvěděli jsme se také hodně o složení parfémů a ingrediencích. Termíny hlava-srdce-základ nám byli názorně vysvětleny. Vůbec jsme nevěděli, že naší oblíbenou přísadou je kadidlo a vanilka. Nikdy mě také nenapadlo, jak voní jahody – vždycky jsem se soustředila především na chuť.

Tím, že jsem měla možnost očuchat čisté vůně, začínám cítit více vědomě. Více se zaměřuji na to, jak věci voní. I tohle ve mě vzbudil tento workshop.

P.S.: pro ženy je to také samozřejmě skvělý zážitek a dárek – ale mě překvapilo, že můj přítel z toho byl doslova nadšený 🙂