Nalíčená jako Perkausová – aneb jak si mě vzala na paškál vizážistka TV Prima

Nechci se chlubit, ale mojí líčení nebyl nikdy úplně průšvih. Buď toho bylo tak málo, že to vlastně ani nebylo vidět nebo se to dokonce povedlo. Jenže jako v mnoha oblastech, jsem se i v téhle chtěla zlepšovat. Upřímně občas mám tkaového potrhlé nápady a tento byl rozhodně lepší než třeba státnice z daňové politiky.

Zuzka Petráková líčí již několik let hlavní tváře TV Prima. A já jsem to prostě chtěla zkusit a hlavně se to naučit zopakovat po ní, když by to někdy bylo potřeba. Stejně jako ty daně. Jednou za rok je také potřebuju oprášit. 😀 To je zase metafora…

Zuzka mi zařídila naprosto hvězdný zážitek. Na začátek mě odlíčila a při nanášení krému mi lehce namasírovala obličej. Tohle není radno podceňovat. Především čelisti máme často stažené a to prostě vysílá signál „zaťatých zubů“.

Pak mezitím za Zuzka líčila a vysvětlovala, mě zajímalo, jestli se líčí jinak obrazovku a jinak v reálu. K mému překvapení jsou už rozdíly velmi malé a to především proto, že televize mají velmi dobré rozlišení a tak je vrstva makeupu vidět i tam. Zajímavé je, že v podstatě vždycky líčí na obrazovku oční linku. Na velké oči, jako třeba ty moje, pak vizážistka dala linku i dolů. Na obrazovce jsou totiž orámované oči výraznější.

Líčení Zuzky mi přišlo spíš o detailech, než že by se nějak výrazně lišilo od mé rutiny. Určitě si více vyhrála s obočím, které mi zvedla a jemně dokreslila až za hranu oka, kam si většinou netroufnu. Důležitou věcí, kterou jsem si odnesla a trénovala je velmi lehká ruka při nanášení tvářenky a kontury obličeje.

Nebudu tady sdílet tipy na konkrétní produkty, protože každá z nás má jiný obličej a jiné triky, které vám Zuzka v OC Harfa ráda ukáže.

U Zuzky jsem byla již dvakrát. Poprvé jsme udělaly více naturální look a po druhé jsme zkoušely výraznější makeup. Nejvíc se mi líbilo, že na mojí oční linku nepoužila výraznou černou, ale naopak hnědou tužku. Také jsem se naprosto zamilovala do obou rtěnek, které mi vybrala. Tohle bylo totiž opravdu místo, kde jsem hodně tápala.

Od té doby jsem se také neskutečně zlepšila v líčení linek. Zuzka mi poradila, že linku nemám kreslit nalepená na zrcátko, ale dát si odstup. Ostatní na mě také nekoukají z 10 cm, ale třeba 50 cm. Stejně nemáme nikdo symetrický obličej, takže nejde o to, to mít perfektní, ale musí to slušet našemu nedokonalému obličeji. 🙂

Mimochodem, tyhle krásné modré-zelené šaty s černými květy mám od úžasné Markéty Padevětové, mé bývalé kolegyně. Strašně mě nabíjí nosit věci úspěšných žen, protože mám jakoby pocit, že si trochu jejich sexapealu beru „na sebe“.

Nebudu zastírat, že můj každodenní go-to makeup mám asi nejradši. Ale jsem moc vděčná, že znám svůj Cadillac makeup, mou luxusní variantu, kterou můžu a umím vytáhnout, když je potřeba. Snad jí vytáhnu častěji než daňové znalosti 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *