Lumia Gallery: světelná výstava, která mi vyrazila dech

Výstava, o které jsem nikdy dřív neslyšela a narazila jsem na ní úplnou náhodou. Přitom na Googlu má hodnocení 4,7/5. Fakt škoda.

Šli jsme s přítelem původně do Galerie ocelových figurín v Celetné ulici. Ta mě marketingově zasáhla, ale na rozdíl od mužské části naší rodiny nejsem úplně cílovka. Každopádně jsem se rozhodla tam přítele doprovodit.

Hned vedle vstupu do této poměrně proslavené pražské výstavy mě ale zaujaly reklamy právě na výstavu Lumia. Podařilo se mi přítele přemluvit, a díky tomu, že galerie spolupracují a mají pokladny vedle sebe, jsme si koupili za 460 Kč Combo vstupenku na obě výstavy, díky které jsme ušetřili asi 20 %.

Lumia Galerie mě naprosto uchvátila. Hře se světlem s využitím technologie jako jsou 3D projekce, videomapping, LED mapping nebo interaktivní videoprojekce nešlo odolat. Nejen že galerie nebyla tolik nacpaná jako třeba, když jsme byli v Muzeu fantastických iluzí (všude reklamy, takže hrozně lidí a nedoporučuji).

Ale tohle je za mě moderní umění, kterému říkám wow! Moc se těším až za sto let bude tohle někde v muzeu a moje vnoučata na to budou chodit a říkat, že tohle bylo umění, když byla babička mladá :)) Žádný blázinec.

Je to za mě dokonalé místo na rande i pro rodinný výlet. Upřímně to ve mě vzbudilo chuť si hrát – nadšeně jsem si kreslila na světelnou tabuli baterkou a procházela se jako modelka osvícenou bránou.. Zahrála jsem „písničku“ na kytky nebo jsem pomocí písku vytvořila ostrov uprostřed moře. Kromě toho, že zde skvěle zrelaxuje úplně každý, se tu také krásně fotí.

Celá výstava zabírá celé jedno patro a není toho nějak moc. Ale zážitek je intenzivní a věřím, že pak je super nápad sednout si někde u Staromáku do kavárny a prožitky ještě trochu vstřebat.

Tohle popravdě na našich výletech miluju. Vždycky si dáme prostor nejen něco vidět a zažít, ale také si sednout a povídat si o tom, co na koho zapůsobilo a jak. Co nám to připomnělo a jaké fantazie to v nás vzbudilo. Mě třeba opravdu dostaly ty hologramy viz fotka v tomto článku. Přišla jsem si jako v Matrixu. 🙂

Strávili jsme tu asi hodinu a ani chvilku jsme nepřestávali žasnout. Vstupné pro dospělého stojí 280 Kč a za mě jsou to skvěle investované peníze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *