Jak začít používat rtěnku a nenechat se odradit – bez těchto tipů ani nezačínej ;)

Trvalo to skoro 28 let než jsem se skamarádila s rtěnkou. Žádné lesky, jelení loje a zabarvené balzámy apod. Mluvím o rtěnce opravdové. Tam může jít opravdu hodně věcí do kytek a to hlavně, když začínáte. Navíc do práce si to nemůžete dovolit mít špatně. To je prostě neprofesionální. A tak jsem moc ráda, že jsem měla podporu jiných žen, když jsem se rtěnkou učila. Svoje zkušenosti ráda posdílím dál.

Bod nula – ani se o rtěnku nepokoušejte s popraskanými rty. Barva suchou kůži ještě zvýrazní a to nechceme. Nevadí, jindy. Zatím si udělejte masku na rty. Já si zamilovala tu grapefruitovou od značky LANEIGE. Nosím jí přes den jako lesk a někdy si jí dávám i nad rtěnku.

Bod jedna – je zvolit dobře barvu, abys jí osobnostně ustála. Takže i kdyby paní prodavačka říkala, že nikomu jinému ta barva nikdy nesedla lépe, ale ty víš, že na tu proklatou rtěnku nemůžeš přestat myslet, není to barva pro tebe. Prozatím. Čím jemnější barva, tím víc odpustí chyb. Což je při začátcích esenciální.

Bod dva – rtěnka ti nesmí dělat nažloutlé zuby. Často to dělají rtěnky s teplejším podtonem (jakoby červená s příměsí žluté, tedy více do oranžova). Na to se rovnou vyprdni. Používat rtěnku, abys nakonec vypadala hůř je nesmysl 😀

Obecně se dá říct, že ženy které mají nažloutlé zuby, mohou jejich barvu kompenzovat chladnou rtěnkou – vybírejte si fuchsiové, malinové, červené tóny s jemně namodralým tónem, odstíny do fialova. 

Bod tři – po nanesení rtěnky si strč prst do našpulěné pusy a vytáhni ho. Na prstu ti zůstane přebytečná rtěnka, která by ti třeba nabarvila brčko, kdyby si pila.

Bod čtyři – vezmi kapesník a otiskni do něj rty. Pak se budou méně otiskávat na ostatní místa. První otisk je nejsilnější. Někdy rty přes kapesník přejedu štětcem na pudr, aby byl otisk co největší.

Bod pět – zkontroluj si, jestli ti rtěnka ladí s vrchním dílem oblečení – pokud ne, radši si jedno z toho nech a to druhé vyměň.

P.S.: Netrestejte se nekvalitní rtěnkou. Já mám například ráda značku Estee Lauder. Prodávají úžasné miniatury rtěnek na vyzkoušení. Stojí to přibližně 300 Kč. Perfektní velikost do kabelky. Sephora má ale také skvělou řadu rtěnek, které hezky drží a 390 Kč za velkou verzi.

Při používání rtěnky je potřeba dodržet následující pravidla, abychom nepůsobily směšně a nevzdaly to. Držím moc palce! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *