Satira: Jak na první vrásky mechanicky

Je mi 28 let. Vrásky jsem zatím nemusela řešit, ale je pravda, že jsem si na čele jedné všimla.

Nikde jinde se mi zatím vrásky netvoří, tak jsem nechápala, proč by čelo mělo být výjimkou.

Když ale používáme nějaké grimasy obličeje pořád dokola, tak nám to vrásky v daném místě tvoří a prohlubuje. A kromě toho mračení často vede ke zhoršení nálady. A naopak, pokud si strčíte do pusy tužky a budete se nuceně smát, zlepší vám to den. (to jsem si nevymyslela, říká se tomu smíchologie)

Ale konec ezo, nyní je na řadě věda. V listopadu 2022 jsem byla na festivalu Ellephoria v Praze ve Slovanském domě. A tam mi pomocí jednoho přístroje vyfotili vrásky. Tmavě zelená barva značí již trochu hlubší vrásky a světle zelená zatím jen jemné.

Změnit návyk

To, co jsem tušila, tu stálo černé na bílém. Musím se odnaučit zvedat jedno obočí. Jenže jak změnit něco, co děláte automaticky a ani o tom nevíte?

Odpověď je páska na malování. Takováta, kterou lepíte plastovou ochranu na podlahu a okna, když malujete. A tak jsem si nalepila pásku na čelo, když jsem byla doma na homeoffice. Vždycky, když jsem ten zlozvyk začínala dělat, a tedy začínala zvedat levé obočí, páska mě zatahala a vytrhla z té mé OMG emoce. Po nějaké době jsem to dokázala vůlí zarazit v samém zárodku.

Mezitím jsem pod stromeček dostala takové náplasti, které jsou dokonce napuštěné kyselinou hyaluronovou a fungují na podobném principu tzv. selfawarness. Jmenují se Down the frown od společnosti Apricot. Nemyslím si, že by nějak závratně pomohli s již existujícími vráskami, ale jako prevence, uvědomění nebo rozpuštění zlozvyků, které ve svém obličeji nevědomky děláme – na to je to super.

Mělo to i další pozitivní vliv mít pásku na čele. Když mě páska po několikáté nachytalam jak zvedám obočí, řekla jsem si: kvůli téhle krávě si nebudu dělat vrásky (doslova). 😀

P.S.: Můj přítel se nechal slyšet, že bych tu pásku měla nosit častěji. Prej jsem si potom nedělala v práci takové starosti 🙂

Upozornění: Tento článek slouží k pobavení a nenesu žádnou zodpovědnost za to, co a jak si kde zalepíte 😀

Jinak na Ellephorii se chystám i příští rok, tak doufám, že ten můj „rentgen vrásek“ dopadne dobře. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *