Natáčení Good Morning America: Potlesk ve stoje nám dělal problém

V roce 2016 jsem byla se svým tehdejším přítelem na měsíc v New Yorku. Bylo vedro, já neměla moc peněz, protože jsem ještě studovala a přítel často pracoval. A tak jsem chodila po New Yorku a především na Times Square jsem se toužebně dívala na živá televizní vysílání.

Jednou večer jsem seděla u počítače a hledala jsem si všechny tyto americké show, které jsem neznala. A najednou jsem narazila na stránku https://1iota.com/. Chvíli jsem si jí prohlížela a hodila jsem si do překladače slovíčko „extras“, abych zjistila, že to je anglicky kompars. Začínalo mi pomalu docházet, že se na ty show dá asi dostat.

Po vyplnění registrace se mi otevřely volné termíny. Přihlásila jsem nás asi na 5 show a čekala, jestli něco vyjde. Největším překvapením bylo, že lístky byly zdarma. Nebylo ale lehké se tam dostat. Trvalo to třeba 10 dní, než jsme dostali první pozvánku. Bylo to hned na Good Morning America (GMA). ❤️

Dostali jsme pokyny, že máme být velmi brzo ve studiu, jelikož je to ranní relace něco jako Snídaně s Novou, ale mnohem honosnější. Stoupnuli jsme si do fronty, která byla neskutečně dlouhá, a čekali mezi ostatními. Asi za hodinu jsme prošli rámem na kontrolu kovů, ještě se nás zeptali, jestli u sebe máme zbraň a pak už nás pustili do studia.

Sedli jsme si, kam jsme chtěli, vedle sebe. Asi vám nemusím říkat, že z toho studia byl nádherný výhled na Times Square. Na to nikdy nezapomenu. Ty moderátorky a moderátoři z Youtube tam prostě seděli naproti mně a šli si odjet svou tradiční směnu. To byl opravdu splněný sen.

Ve studiu byly asi dvě nebo tři čtecí zařízení. Spoustu světel a moderátorky byly výrazně nalíčené. Když přicházel host, stál chvíli dole na Times Square s reportérem a s diváky, kteří šli jen tak kolem nebo na něj cílěně čekali. Tam rozdal pár autogramů a teprve poté přišel za námi do studia.

Než celá show začala, dostali jsme náležité školení. V rámci toho se nás snažili po ránu trochu rozproudit, a tak se ve studiu nejdříve ospalá atmosféra s nuceným smíchem velmi rychle změnila na upřímné emoce. Chvilku jsme se tomu smáli, protože to na nás Evropany bylo trochu moc.. tyhle americké standing ovation v 6 ráno, ale pak jsme se připojili a když přišli moderátoři, přivítali jsme je na pokyn režiséra burácejícím potleskem.

Na konci natáčení jsme jako pozornost dostali dárkovou tašku s kosmetikou. Do teď ten lak na vlasy, co nám dali, používám. Bohužel se v ČR neprodává.

Jak je to s GMA teď?

Po pandemii si štáb GMA podle na webu dostupných informací diváky do studia zatím nepouští. Každopádně na webu https://1iota.com/ se dají sehnat vstupy na ostatní show v New Yorku i v Holywoodu.

P.S.: Hosty, kteří byli tehdy do GMA pozváni si nepamatuju, protože jsem je neznala. Každopádně jsme se dostali ještě na talk show Live with Kelly a tam dorazila ten den na rozhovor Sophie Loren. Záznam z vysílání si můžete pustit na Youtube.

P.S.S.: Myslím, že tady jsem si uvědomila, že média a PR bude cesta pro mě. A každému člověku, který chce pracovat v tomto oboru, návštěvu americké show velmi doporučuji.

Tohoto kameramana jsme měli hned vedle sebe. Je super, že jsme seděli ve spodním patře a měli vše hezky z blízka. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *