Barva roku 2023 budí vášeň a vybízí k eleganci

Každý rok americká společnost Pantone určí jednu trendy barvu. Měla by to být taková, kterou naše oči dlouho neviděly a budou jí považovat za „novou“ a jedinečnou barvu. Tímto výběrem se pak řídí návrháři a designéři.

Společnost je známá především díky svému systému Pantone Matching System (PMS), což je patentovaný barevný „katalog“, který se používá v různých odvětvích. Zejména v grafickém designu, módním designu, produktovém designu se pomocí PMS zajišťuje, že stejnou barvu bude mít výrobek v grafické i pak v reálné podobě.

Letošnímu roku vévodí barva Viva Magenta. Barva má také svůj přesný kód: PANTONE 18-1750 Viva Magenta. Například do Canvy se vám ale bude hodit kód #BB2649.

Barvu jsem již měla možnost vidět a vyfotit na prodejně Reserved v Praze v OC Letňany. Je to silná barva s kapkou rebelie a je smyslná.

Jak taková barva vznikla, ukazuje Pantone na svém Instagramu v reels. Díky tomu vidíme příměsi k základní barvě a tím pádem si uvědomíme, jaké barvy budou s Vivou Magentou v harmonii ve formě například doplňků.

Barvou roku 2022 byla něžná Very Peri. Kdo ví, co bude příští rok 🙂

Každopádně o tom, že odstíny růžové a fialové jsou aktuálně v kurzu, svědčí také oblečení slavných osobností. Například Monika Babišová na tiskovku po neúspěšné prezidentské volbě vynesla krásnou halenku v těchto barvách.

Podobně tomu bylo také na inaguraci prezidenta Petra Pavla, kam jeho manželka oblékla nádherné šaty opět z této barevné rodiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *